Palupõhja pakett

 

Tartu-Palupõhja-Tartu, 1,5 päeva. Laevasõit võtab kuni 6 tundi, sel ajal saab laeval korraldada seminari või töökoosoleku, laeva salongis on olemas esitlusseadmed, samuti on teie kasutuses saun ning saab teha ujumispeatusi.  Palupõhjas ootab teid mugav looduskooli maja. Õuel saab teha lõket, majas on olemas köök ja suur koosolekuruum esitlusseadmetega. Kuni 25 inimest saab ööbida mattidel ülakorrusel, kaasa oma magamisriided või -kott. Lisatasu eest on võimalik tellida kohalikku sauna (asub peamajast veidi kaugemal). Hommikul sõidame tagasi Tartusse.

Teel Tartust Alam-Pedja looduskaitseala poole möödume põnevatest ja ajaloolistest kohtadest nagu vana peopaik ja kõrtsi varemed Jänese silla juures, Amme jõe suudmes asuv Kärkna klooster (1234), mis oli tsistertslaste mungaordu üks suuremaid keskusi Liivimaal ning läbime kaks inimeste kaevatud kanalit Muuges ja Käreveres. Muuge kanali kõrged kaldad on heaks pesitsuspaigaks kaldapääsukestele ja hea õnne korral võib kohata ka jäälindu.

Võrtsjärve poole liikudes muutub jõgi järjest kitsamaks ja loogelisemaks, paremal ja vasakul on hulganisti vanajõgesid, kuhu tulevad kudema paljud Emajõe, Võrtsjärve ja Peipsi kalad. Nende hulgas on mitmeid üleeuroopalise kaitseväärtusega kalaliike – tõugjas, vingerjas, hink ja võldas, aga ka palju kalastajate seisukohalt olulisi kalu, näiteks haug, koha, ahven, latikas, säinas.

Rände ajal on Emajõe luht täis uju- ja sukelparte ning luiki. Meri- ja kalakotkaidki näeb sel ajal sageli. Luhaäärsetes metsades pesitseb rohkesti väike-konnakotkaid, kuid siin võib kohata ka suur-konnakotkast ja rabade kohal kaljukotkast. Jõeluhtadel pesitseb rohkesti rohuneppe.

Alam-Pedja on Eesti suurim looduskaitseala suurte soode, märgade metsade ja lammide ning looklevate jõgedega, mis on kaitse all 1994. aastast. Palupõhja on väga vana asula, mida on ajalooallikates mainitud juba 1406. a. Sealses looduskoolis õhtut veetes on võimalik külastada ka lähedalasuvat Selli-Sillaotsa matkarada (3,5 km) Laeva soos, ronida Suuretüki vaatetorni ja pista suhu mõni jõhvikas.

Hind 1700€, hinna sees looduskooli ruumide kasutamine ja ööbimine.

Kirjuta meile ja broneeri reis

Helista meile