Suursoo pakett

Tartu – Kalli järv – Tartu, 1,5 päeva. Algus Tartust keskpäeval või hiljem, sõidame umbes 4 tundi ja siis jalutame Emajõe-Suursoo keskuse (taastatud Kantsi kõrts) juures mööda Emajõe õpperada (3 km), mis teeb tiiru jõeäärsel lammil, tarnamättalisel madalsoo heinamaal ning läbib sookaasiku. Nii matkaraja kui Kantsi kõrtsi juures on mitu avalikku lõkkekohta. Ööbime Kalli järvel parvmajas, (www.veematkad.ee -> Parvemaja), kus teeme ka sauna. Majutus madratsitel, kaasa oma magamiskott. Kohapeal on võimalik kasutada kööginurka ja saali. Hommikul sõidame tagasi Tartusse.

 

Tartust Peipsi poole on jõgi laiem ja sirgem, siin on ka Emajõe kõige sügavamad kohad Mäksa ja Kavastu hauas (kuni 11 m). Teele jäävad ka mitmed põnevad sillad, külad ja ajaloolised kindlusekohad, armastatud ujumiskoht nii autoga kui paadiga tulijatele Kabina kärjäär ja Eesti ainuke säilinud üleveoparv Kavastus.

Emajõe-Suursoo on Eesti suurim deltasoostik. Erinevad sootüübid, soosaared, jõed ja järved on kasvukohaks paljudele haruldastele taimeliikidele. Emajõe Suursoo ja sellest mitte kaugel asuv Piirissaar koos Peipsi kaldaroostike ja luhaaladega on sobivaks pesa- ja toitumispaigaks meri-, kala-, kalju- ja konnakotkastele, must-toonekurgedele, partlastele, luikedele, neppidele, rukkirääkudele ja paljudele teistele linnuliikidele. Oma soodsa asendi tõttu lindude rändeteel on Emajõe Suursoo arvatud rahvusvahelise tähtsusega linnualade hulka. 1997. aastal kinnitati Emajõe Suursoo Eesti Vabariigi Valitsuse määrusega rahvusvahelise tähtsusega märgalaks ehk Ramsari alaks. Emajõe Suursoos on Eesti kõige suuremad jõhvikavarud.

 

Hind: 1500€ + ööbimine koos saunaga 450€

 

 

Kirjuta meile ja broneeri reis

Helista meile