Albert Lass

Albert Lass

Tegevjuht, Kipper

+372 55 973 901

Karoliina Lass

Karoliina Lass

Turundusjuht

+372 53 401 033

Madis Ess

Madis Ess

Sotsiaalmeedia

+372 56 248 932

 

 

Signild valmis Soomes Summas 1961. a kuulsa laevameister N. Seppälä käe all. Laev on 13 m pikk ja 4 m lai. Esialgu teenis ta Soome sisevetel kaubalaevana ja hiljem ehitati ümber reisimiseks. 2018. a jõudis laev Tartusse ning läbis põhjaliku uuenduskuuri, et pakkuda Emajõel, Võrtsjärvel ja Peipsil parimaid sõidukogemusi. Laevas on olemas kõik vajalik: päiksetekk, salongid laudadega, saun, tualettruum ja kööginurk. Sõidul on võimalik osta jooke ja suupisteid. Kaasas on madrus-reisisaatja, kes tutvustab ümbruskonda ja laeva, oskab vastab teie küsimustele ning abistab vajadusel. Laev mahutab 30 inimest.

Regulaassõitude piletid on müügil kohapeal.

Muude sõitude tellimiseks täitke meie broneerimisvorm või kirjutage info@estriver.ee ja võtame teiega ühendust esimesel võimalusel või helistage telefonil 53401033.

Artiklid:

Tartu Postimees – https://tartu.postimees.ee/6531685/biitlite-eelne-puulaev-hakkab-mootma-emajoe-vooge

Signild Kantsis
Turm Ähijärvel
Turm_loojang
Viikingilaev Turm

Viikingilaev Turm on kaunis näide 1000 aasta tagusest laevaehituskunstist. Turma ehitamine algas enne Salme viikingilaevade leidmist Saaremaal, mistõttu võeti eeskujuks toonane lähim, Soomes Lapuris asuv laevaleid ja selle põhjal rekonstrueeritud Sotka. Turm lasti vette 2009. aastal ja tema esimeseks ülesandeks sai laulupeotule kandmine ajaloolisi siseveeteid mööda Tartust mere poole.

Turm võtab pardale kuni 12 reisijat. Liueldes edasi 10 pika aeru või raapurje jõul ning hoides kurssi tüüraeru abil saab reisiseltskond aimu tuhande aasta tagusest rändurielust. Kui retke alustuseks sõuda ja pärast purjetada, saab igaüks ise kogeda, miks viikingid üldse purje kasutusele võtsid. Turma masti on lihtne püsti ajada ja alla lasta, samuti saab kiirelt heisata purje. Viikingilaevaga saab seilata isegi linna vahel – sillad ja elektriliinid ei ole takistuseks. Ja kui sõudmisest-purjetamisest küll saab, võib panna kohvi tulele ja siiski hääletult edasi liuelda. Ah et kuidas?

Meil on vahva tava ühendada ürgset ja ultramoodsat. Nii on Turmalgi abiliseks elektrimootor, mille jõul läbis ta 2012. a suvel mööda jõgesid ja kanaleid Pariisist Lübeckisse sõites 1800 km.

Turmaga sõitma tulles tasub riietuda kaasaegsele viikingile kohaselt. Varjulist trümmi laeval ei ole. Ent selle väikese puuduse kompenseerib tõeline viikingitunne ning ise kaasalöömisest ja vee lähedal tegutsemisest saadav rõõm.

Turm mahub treilerile ning teda saab maad mööda transportida merele, teistele jõgedele-järvedele või maadele.

Koduleht: https://lodi.ee/tule-laevasoidule/soidud-viikingilaevaga

FB: https://www.facebook.com/VikingshipTurm/

Raadiosaated:

ERR, Kajalood – https://vikerraadio.err.ee/804599/kajalood-viikingilaev-turm

Televisoon:

ETV, Osoon – https://etv.err.ee/v/elusaated/osoon/videod/779a63a2-9dd0-4f29-9cb2-50f2453538e4/osoon-seilas-eestlaste-ehitatud-viikingilaevaga-turm-emajoel

Jõeobu on armas väike paatmaja, mille vööris on päevitustekk ning ahtris saun ja ruumikas grillimaja.

Paadi keskosas paikneb 12 ruutmeetri suurune elutuba, kambüüs ja roolikamber. Nurgadiivanist saab paari käeliigutusega nelja inimese magamisase. Veel kuni viis inimest mahub magama elutoa põranda alla ehk trümmi. Ruumi kütab väike Norra ahi. Kööginurgas on kraanikauss ja gaasipliit ning Jõeobu trümmis peitub 60 liitri suurune joogiveemahuti. Kui mootor töötab, siis voolab kraanist kuuma nõudepesuvett.

Teenused:

Grillimine Emajõel, Loodusretked, Kalapüügiretked, Jõhvikaretked, Jahiretked, Ornitoloogiaretked, Ajaloomatkad, Pereüritused, Poismeesteõhtud, Tüdrukuteõhtud, Sünnipäevad,Pulmaaastapäevad, Koosolekud, Koolitused, Nõupidamised, Minikonverentsid

Koduleht: https://paatmaja.weebly.com

FB: https://www.facebook.com/pg/Paatmaja-Jõeobu-OÜ-1420520038220609/about/?ref=page_internal

Video: https://youtu.be/4Of48slFrOU

Artiklid:

Vooremaa – https://www.vooremaa.ee/mees-kes-tunneb-hasti-jogesid/

Tartu Postimees – https://tartu.postimees.ee/2043425/tiit-uibo-ehitas-rooliga-maja-ja-ristis-selle-joeobuks

joeobu
jõeobu ahter